INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 1 Joanna Borov – w modelingu musisz walczyć o swoje ale to super przygoda!

Joanna Borov – w modelingu musisz walczyć o swoje ale to super przygoda!

 Joanna Borov polska modelka, która po wygranej Miss Motors Formula 1 i World Beauty Queen Poland w 2018 postanowiła zaryzykować i rozpoczęła karierę w USA.

 Jak doszło do tego, że zdecydowałaś się na rozpoczęcie kariery modelki za ocenanem?

Po wygranych w konkursach w 2018 roku zaproponowano mi bym zasiadła w jury w międzynarodowym konkursie piękności w Argentynie Miss Film Festival International. To był z pewnością punkt zwrotny w mojej karierze, ponieważ Joanna Borov editorialpodczas pobytu w Argentynie udało mi się nawiązać współpracę z kilkoma projektantami i markami np. Winą Puna. Wróciłam do Wielkiej Brytanii by dokończyć studia na University of the Arts London to pojechałam do USA „na próbę” ale spodobało mi się tam na tyle, że pomyślałam o przeprowadzce i spróbowaniu moich sił w modelingu w Stanach. Podpisałam kontrakt z Los Angeles Talent Management i dostałam kilka ciekawych zleceń. Wzięłam udział w Los Angeles Fashion Week, jest wydarzenie bardzo prestiżowe porównywalne do London Fashion Week czy Paris Fashion Week, w których wcześniej brałam udział.

Możesz nam powiedzieć czy dostrzegasz jakieś różnice między tymi wielkimi pokazami patrząc na nie oczami modelek?

Dostrzegam wiele różnic. Lubię pokazy mody natomiast nie zawsze było to dla mnie proste dostać się na nie ponieważ w Europie bardziej restrykcyjnie podchodzą do wzrostu modelki i ja mając 173cm często byłam najniższą lub jedną z najniższych modelek w pokazach. W Stanach było więcej modelek mojego wzrostu. To ogromny plus bo w Europie nawet bardzo ładna dziewczyna ale ze wzrostem 170 centymetrów praktycznie nie ma szans na wybieg. W USA jest pod tym względem jest więc łatwiej. Niech to jednak nikogo nie zmyli bo konkurencja w modelingu i świecie rozrywki jest dużo większa - szczególnie w Kalifornii, gdzie na każdym kroku można spotkać piękną dziewczynę o idealnych wymiarach. Nie bez znaczenia jest fakt, że jest bardzo dużo młodych dziewczyn, które przyjeżdżają do Hollywood z całych Stanów i rozpoczynają karierę w wieku 16 lat. Mimo tego, że nie było łatwo, szczególnie na początku, udało mi się otrzymać kilka ciekawych zleceń dla amerykańskich i międzynarodowych projektantów. Sesja z moim udziałem wykonana dla Jimeye Designs, została opublikowana w brytyjskim Vogue. Do współpracy zaprosiła mnie także projektantka biżuterii 3D Lada Legina. Zdjęcia z tej sesji zostały opublikowane w w Faddy Magazine. Sesja do Playboya była planowana na szybko, ale ekipa była świetna i kreatywna zdjęcia robiła Yasmine Kateb, która jest znana z pracy z wieloma celebrytami, makijaż zrobiła Reyna Khalil. Moje zdjęcie trafiło na okładkę Playboya. Zaproszona także zostałam do sesji Rocky Gathercole – marki ukochanej przez gwiazdy takie jak Jennifer Lopez. Jedną z moich ulubionych sesji była sesja dla rosyjskiej projektantki sukien wieczorowych Viktorii Vlasenko. Sesja została opublikowana w Style Cruze. Zdjęcia zostały zrobione w dawnym domu Shirley Temple który w tamtym czasie był wynajmowany przez moich znajomych Polaków.

Czy podczas sesji zdarzyły Ci się jakieś dramatyczne przeżycia?

O Tak! Podczas sesji do magazynu Maxim robiliśmy zdjęcia i w studiu i na plaży. W studio wszystko poszło dobrze i sprawnie. Następnie pojechaliśmy całą ekipą na jedną z najpiękniejszych plaż w USA- Laguna Beach. Było to na początku pandemii ale mimo to na plaży było trochę ludzi. Byliśmy dużą ekipą - ja, fotograf, dwóch asystentów produkcji, makijażystka i mój manager. Przyciągnęło to dużą uwagę ludzi którzy za nami szli i robili zdjęcia i filmy telefonami. Dzień był bardzo wietrzny, a ocean wzburzony. Chcą zrobić super ujęcie weszliśmy się do małej jaskini. Robiąc zdjęcia widzieliśmy jak przez jaskinię przechodziła kobieta z córką. Nagle fale tak w nie uderzyły że kobiety nie były w stanie się wydostać. Miejsce było też mało widoczne, ale w podążającym za nami tłumie znalazło się kilku panów którzy rzucili nie na pomoc. Wezwana została karetka, na szczęście nic poważnego kobietom nie nie stało, ale potem mówiły że to dzięki naszej sesji zostały uratowane ponieważ w przeciwnym razie nikt by ich nie zauważył. Także z oceanem w Kalifornii nie ma żartów!

To może lepiej wróćmy do normalnych sesji. Masz jakiegoś ulubionego projektanta, z którym pracujesz?

Nawiązałam też ścisłą współpracę z kilkoma projektantami np. Willem Franco. Realizowałam dla niego kilka sesji, wzięłam udział w kilku pokazach oraz nosiłam jego kreacje na wielu ważnych wydarzeniach. Ta współpraca jest podobna do tej którą miałam w Londynie z Venerą Tabakin - początkowojoanna bor zrobiłam dla niej sesję, a później pracowałam z nią regularnie i nosiłam jej kreacje na wielu wydarzeniach i konkursach (m.in. Miss Motors oraz reprezentując Polskę na światowym finale World Beauty Queen). Modeling był punktem startowym ale teraz zajmuję się nie tylko nim. Zostałam zaproszona by prowadzić charytatywną galę Babes in Toyland w Hollywood. To bardzo prestiżowe wydarzenie w świecie rozrywki, więc było to zaproszenie było dla mnie sporym wyróżnieniem. Kalifornijski zdrowy tryb życia zainspirował mnie też do rozpoczęcia prac na książką na ten temat, którą mam zamiar wydać, również w języku polskim. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się wziąć udział w New York Fashion Week oraz Miami Swim Week. Chciałabym też wziąć udział w castingach do projektów poza Kalifornią i zobaczyć inne miasta, prowadzę obecnie rozmowy między innymi z firmą, która działa na Hawajach.

Jakieś rady dla początkujących modelek?

Dziewczyny modeling to super zabawa ale trzeba ciężko pracować! Jeśli nie boicie się ciężkiej pracy, macie wzrost ponad 170 centymetrów to modeling może się okazać najfajniejszą. Nawet jeśli macie jakie niedostatki takie jak szpara między zębami czy bielactwo, które jeszcze 10 lat temu by Was eliminowało z modelingu, nie przejmujcie się. Najważniejsza jest pewność siebie i wiara we własne siły.

 Zdjęcia:

sesja dla Playboya: fotograf: Yasmine Kateb, makeup: Reyna Khalil.

sesja dla Venera Tabakin, fotograf: Montu, stylizacja i make up: Aneta Muckus

 

 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się