INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 2 PIAST GLIWICE – WISŁA KRAKÓW 4: 0.

PIAST GLIWICE – WISŁA KRAKÓW 4: 0.

SZEŚĆ ŻÓŁTYCH KARTEK i JEDNA CZERWONA DLA SADLOKA . WISŁA KRAKÓW POWRÓCIŁĄ , ALE NIE WYSZŁO.

101528753 247230069943643 5546935269053169664 nPiast Gliwice - Wisła Kraków 4-0 w meczu 27 kolejki Ekstraklasy. Krakowianie kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce w 75. minucie dla Macieja Sadloka. "Biała Gwiazda" przegrała w Ekstraklasie po raz pierwszy od początku grudnia. Cztery zwycięstwa, dwa remisy, zero porażek. To bilans Wisły Kraków, która jeszcze przed wybuchem pandemii wydostała się, ze strefy spadkowej.

Trener Wisły Kraków, Artur Skowronek, przed przyjazdem do Gliwic na mecz z Piastem Gliwice chwalił się, że ma na to spotkanie plan. To Trener “ Białej Gwiazdy “ Skowronek się pochwalił wszystkim za wczasu bo żaden ten plan czy pomysł jak mu się wydawało nie zadziałał . Niestety Wislę kraków jest potrzebny nowy trener oraz paru nowych zawodników , aby mysleć o wydostaniu się , że spadkowej sterfy i także powalczyć o ósemkę najlepszych drużyn w polskiej Ekstraklasy.

Niemożliwe wydarzyło się na pocztku meczu w Gliwicach , a dopiero co zaczeła się gra Gliwiczan i po 42 sekundach od poczatku napierają w ataku gospodarze i w ogromnym zamieszaniu przed bramką gości bramkarz “ Białej Gwiazdy “ Michał buchalik nie obronił strzału Jorge Felix.z bliska , ktory skierował piłkę do siatki jakimś przypadkiem.To była jedna z najszybciej strzelonych bramek w tym sezonie na boiskach Ekstraklasy, a Felix cieszył się z jego 13. gola w tym sezonie.

W trzeciej  minucie dostaje zółta kartkę Błaszczykowski za brzydki faul.

Ponownie dobra przytomna sytuacja jaka nadarzyła się w 11 minucie fatalna strata Wisły w środku pola boiska , piłka trafia do Felixa, a ten podaje do Parzyszka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Buchalikowi. Aleź początek Piasta! to już 2 :0 dla gospodarzy. Napewno nikt się tego nie spodziewał , że tak łatwo Mistrz Polski zdobedzie gole .

23 minucie strzelec JORGE FELIX dla gospodarzy dostaje zółta Kartkę za faul na Wislaku. To była jedna z najszybciej strzelonych bramek w tym sezonie na boiskach Ekstraklasy

A tym razem w 33 minucie tempo meczu wyraźnie spadło. Gospodarze spokojnie kontrolują przebieg spotkania, prowadząc spokojnie dwoma golami.

Dużo błędów indywidualnych w Wiśle, dużo prostych strat. Zespół Artura Skowronka na razie w niczym nie przypomina drużyny, która zachwycała na początku tego roku.

50` Dobry początek w wykonaniu Wisły. Goście przeważają, teraz strzelał Błaszczykowski, ale dobrze zablokował go Czerwiński. .

W drugiej połowie Błaszczykowski dwoił się i troił, gol dla niej wisiał w powietrzu, ale niestety nie udało się zdobyc tego honorowego gola.

Gliwiczanie zostali zepchnięci w okolice swojego pola karnego. Po kwadransie trener gości wprowadził na boisko doświadczonego napastnika Pawła Brożka i oni napierali wraz z Błaszczykowski bramkę Frantisek Plach.

No i tak po dobrychj atakach Wislaków ,w 65 minucie tym razem fatalny wślizg wykonał Wojtkowski w polu karnym , na piłkę przejął Konczkowski, który z prawej strony podał do Parzyszka. Napastnik Piasta w sytuacji sam na sam podwyższa na 3:0.

Za to bezsensowny faul w 67 minucie robi Burliga i otrzymuje za to zółtą Kartkę .Nie zagra w meczu z Legią Warszawą .

W 70 minucie była doskonała akcja na gola dla " Białej Gwiazdy " została przeprowadzona składna akcja i Błaszczykowski podaje do Brożka, jednak ten oddał niecelny strzał głową nad bramką .

Tego się nie dało uchronić w 75 minucie Sadlok fauluje i opucza boisko! Sędzia dał za ten faul zółtą , a to już była jego druga żółta kartka dla obrońcy w tym meczu . W konsekwencji otrzymał Czerwoną kartkę

Tak wyluzowani i szczęsliwi Gliwiczanie w dobrej dla nich atmosfery , że u siebie dobrze grają po przerwie jeszcze jeden raz na koniec meczu w 86 minucie Felix robi prostopadłe podanie do Tuszyńskiego, który świetnie wyszedł na wolną pozycję i nie dał szans Buchalikowi w sytuacji sam na sam pewnie podwyższa na 4:0.

Rozbita Wisła zaczęła notować też straty personalne. Maciej Sadlok i Łukasz Burliga oraz Vukan Savicević. zobaczyli żółte kartki eliminujące ich z meczu z Legią Warszawa.

Oba zespoły w trakcie przerwy w rozgrywkach wywołanej pandemią korona wirusa pojechali na zgrupowania do Arłamowa, ale w sobotę dużo lepiej wypadli gliwiczanie.

Piast Gliwice - Wisła Kraków 4:0 (2:0)

1:0 Jorge Felix (1), 2:0 Piotr Parzyszek (11), 3:0 Piotr Parzyszek (64), 4:0 Patryk Tuszyński (85)

Piast Gliwice : Plach - Konczkowski, Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Milewski (85. Klupś), Hateley, Jodłowiec, Felix, Vida (86. Alves) - Parzyszek (77,. Patryk Tuszyński).

Wisła Kraków : Buchalik - Burliga, Janicki, Hebert, Sadlok - Błaszczykowski, Basha (46. Wojtkowski), Żukow, Savićević, Tupta (77. Hołownia) - Buksa (61. Brożek).

Żółte kartki: Felix, Czerwiński - Błaszczykowski, Sadlok, Burliga, Savićević, Wojtkowski.

Czerwona kartka: Sadlok (Wisła54` 75`, za drugą żółtą).