INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 7 Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gd. 93:84 (23:19, 31:26, 20:19, 19:20)

Zielona Góra objeła szybko duże prowadzenie i po pierwszych minutach już prowadziła , aż 11do 2 po znakomitych akcjach i rzutach Marcel Ponitki , Drew Gordona.

W 8 minucie nagle Polfarma doprowadziła do remisu 15-15 po wolnych Stokesa. Końcówka minimalnie dla gospodarzy i mieliśmy wynik 23 do 19 po pierwszej kwarcie.

Ziloni-polfarmaPolpharma sprawiła im nieoczekiwane problemy. Ostatnia drużyna tabeli długo nie dała odskoczyć gospodarzom na bezpieczną przewagę.

W trzeciej kwarcie Stelmet uciekł na 15 punktów ale znów gdzieś uciekła skuteczność Zielonej Góry i goście z Gdańska zbliżyli się do gospodarzy na siedem punktów 60-67. W Końcowej kwarcie było dużo błedów z obu stron i prowadzenie po 30 minutach Stelmetu Zielona Góra było tylko dziesięcio punktową przewagą kończą przed ostatnią kwarte (74 do 64).

W ostatniej kwarcie Zielona Góra niestety nadal grała słabiej , a przede wszystkim nie trafiał do kosza z obwodu i spod kosza . W obronie było sporo błędów gospodarzy i Polpharma to wykorzystał i więcej przeprowadzał składnych akcji w ataku i wynik plasował się 74-78 na 5:31minuty przed końcem meczu. Dużo bardziej doświadczona drużyna trenera Tabaka nie pozwoliła sobie wyrwać wygranej i spokojnie dowiozła zwycięstwo do końca.

Po 11 spotkaniach Stelmet ma na koncie dziewięć zwycięstw i dwie porażki. Polpharma wygrała tylko raz, a przegrała aż dziesięć meczów.

Ostatnią drużyną, która pokonała Stelmet był Polski Cukier Toruń. 11 października wicemistrzowie Polski wygrali 92:82. Od tamtej pory Zielonogórzanie dominują w EBL i zajmują drugie miejsce w tabeli. Polpharma jest ostatnia.

W środowym spotkaniu na parkiecie Marcel Ponitka. rzucił 19 punktów i miał 5 przechwytów oraz Drew Gordon, który do 9 zbiórek dorzucił jeszcze 18 punktów ci zawodnicy poprowadzili drużynę Zieloną Górę do zwycięstwa. Wśród gości najlepsi byli Kamau Stokes (17 punktów) i Daniel Gołębiowski (16 punktów ).

Stelmet: Marcel Ponitka 19, Drew Gordon 18, Jarosław Zyskowski 17, Tony Meier 15, Ludwig Hakanson 12, Ivica Radic 8, Joe Thomasson 2, Łukasz Koszarek 2, Mikołaj Witliński 0, Przemysław Zamojski 0.

Polpharma: Kamau Stokes 17, Daniel Gołębiowski 16, Brett Prahl 15, Michał Kołodziej 15, Martynas Paliukenas 6, Isaiah Wilkins 6, Jonathan Williams 4, Aleksander Załucki 3, Paweł Dzierżak 2, Jakub Motylewski 0.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.