INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24

Artykuły

PKO BP EKSTRAKLASA: “ BIAŁA GWIAZDA” NA KONIEC SEZONU LEPSZA OD TERMALIKI NIECIECZA. Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (2:0).

271295805 5395855267095484 5240049970915824328 nBramki dla Wisły zdobywali Aschar El Mahdiaoui, Yaw Yeboah i Michal Skvarka. W drugim spotkaniu rozgrywanym tego dnia Wisła Płock pokonała u siebie Lechię Gdańsk (1:0).

17 grudnia 2021 w piątek o godzinie 18:00 odbył się mecz pomiędzy zespołami Wisła Kraków 3-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza w Krakowie na Stadion Miejski im. Henryka Reymana przy ulicy Władysława Reymonta 20.

Chce się podzielić informacjami z naszymi czytelnikami , że 17 grudnia 2021 w piątkowy wieczór Wisła Kraków w Krakowie zainaugurowana ostatnie w tym roku spotkanie i to była ostatnia
19 kolejka PKO Ekstraklasy. Byłęm tam i to zwycięstwo widziałem na własne oczy bo nasza redakcja informację24 i ja JWSPORT otrzymaliśmy jak co roku pozwolenie , że możemy promowac i pisac o naszej Polskiej piłcę nożnej , a trwa to już około 12 lat . Kolejny sezon mamy akredytację dziennikarską na cały sezon 2021 / 2022 od Wisły Kraków Atmosfera jaka panowała na stadionie napawa optimizmem na następne mecze i rundę ten klub.

Dobry mecz rozegrała "Biała Gwiazda " tego dnia i ten mecz miał duże znaczenie dla Wisły bo to po raz szóstym w tym sezonie sięgnął dopiero po komplet punktów.

Aby liczyć się w pierwszej ósemce lub nie spaść z PKO Ekstraklasy jeszcze trzeba dużo pracy i
wytrzymac drugą rundę. Po pierwszej rundzie Wisła Kraków zajmuje w tabeli dopiero 13 trzynastę miejsce , a dawniej to my wszyscy Krakowianie patrzyliśmy jak "Biała Gwiazda" walczy w sezonie o Mistrza Polski czy Wicemistrza , a nie tylko o utrzymanie i jakoś to będzie .
Oby te dobre czasy wróciły jeszcze i zobaczymy ten klub Krakowski bijący się o najlepsze trofea w kraju i w Europie .

Gospodarze początkowo mieli spore problemy ze składnym rozgrywaniem akcji. W takiej sytuacji sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Aschraf El Mahdioui. Pomocnik wyłożył sobie piłkę, po czym huknął z około 30 metrów, otwierając wynik rywalizacji. Tuż przed przerwą podwyższył Yaw Yeboah. Jego uderzenie było słabe, ale między słupkami nie popisał się Tomasz Loska.

W 19 min Wiśle udało się przeprowadzić wreszcie groźny atak, ale po podaniu Aschrafa El Mahdiouiego Michal Skvarka zamiast sam skończyć akcję, a miał przed sobą tylko Tomasza Loskę, podawał na środek pola karnego i obrońcy wyjaśnili sytuację.

W odpowiedzi dwa razy groźnie atakowała Niecieczka . W obu przypadkach Muris Mesanović nie zdołał jednak skutecznie strzelić gola po tych akcjach.

W 24. minucie było już 1:0 dla Wisły Kraków Aschraf El Mahdioui zdecydował się na strzał z ponad 25 metrów i umieścił piłkę w górnym rogu bramki Tomasza Loski.

Z kolei w 31 minucie z dobrej pozycji wprost w Tomasza Loskę strzelał Jan Kliment. Wisła wręcz powinna prowadzić wyżej, więc za swoją nieskuteczność mogła zostać ukarana, bo w 39. minucie Mešanović oszukał Konrada Gruszkowskiego, ale będąc w dobrej pozycji uderzył obok naszej bramki.
Z perspektywy gospodarzy ważne było to, że w kolejnych minutach nie cofnęli się, tylko szukali kolejnych goli. Złapali w tym wszystkim trochę piłkarskiego luzu i pod bramką „Słoni” zaczęło robić się groźnie.

W 44. minucie bramkarz Bruk-Betu nie popisał się, obroną gdy przepuścił niezbyt mocny strzał Yeboaha z około 15 metrów i " Biała Gwiazda " zeszła do szatni po pierwszej połowie prowadząc 2:0.

Drugą połowę wiślacy zaczęli tak dobrze, jak pierwszą skończyli. Hanousek dograł bowiem przed bramkę do Yeboaha, ale jego strzał instynktownie odbił Loska.

Wisła poszła jednak za ciosem i choć dogranie Savicia Loska odbił, to zrobił to wprost pod nogi Škvarki, który pewnie uderzył do siatki. Od 47. minuty było więc już 3-0!

Po kolejnych dziesięciu minutach to już jednak Wisła miała swoją kolejną okazję, ale Škvarka trafił w plecy Felicio Brown Forbes, który wyręczył tym samym Loskę. Nic więc dziwnego, że chwilę później mogło się to na nas zemścić, tyle że po dograniu do Śpiewaka dopisało nam szczęście, a piłkę mógł wybić Biegański.

Krakowianie mieli trzybramkowe prowadzenie i zwolnili. Bruk-Bet uzyskał przewagę, ale niewiele z tego wynikało, bo Wisła ustawiła się całym zespołem na swoim przedpolu i zamykała drogę do bramki. Gospodarzom też nie spieszyło się już bardzo, gdy wykonywali stałe fragmenty gry.

Teraz natomiast przed piłkarzami prawie trzytygodniowe urlopy, a następnie siedem tygodni przygotowań do dalszej gry w Ekstraklasie. Mamy nadzieje , że Wisłą Kraków wróci do dobrej dyspozycji i jeszcze nie raz nas zaskoczy dobrymi wynikiami w rundzie nastepnej i z lepszym efektem. Jednak, na koniec roku piłkarze pokazali, że mimo wszystko potrafią grać ładną i skuteczną piłkę.

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:0 (2:0).

Bramki: 1:0 Aschraf El Mahdioui (24), 2:0 Yaw Yeboah (44), 3:0 Michal Skvarka (47).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Jan Kliment, Serafin Szota, Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Vlastimir Jovanovic, Artem Putiwcew.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 9007.

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański – Konrad Gruszkowski, Serafin Szota, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Yaw Yeboah (74. Piotr Strzyński), Aschraf El Mahdioui, Patryk Plewka, Michal Skvarka (86. Nikola Kuveljic), Stefan Savic (74. Dor Hugi) – Jan Kliment (64. Felico Brown Forbes).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew (74. Filip Modelski), Marcin Wasielewski (86. Marcin Grabowski) - Vlastimir Jovanovic (46. Martin Zeman), Piotr Wlazło - Bartłomiej Kukułowicz (46. Kacper Śpiewak), Samuel Stefanik, Michal Hubinek - Muris Mesanovic (90+1. Ernet Terpiłowski)