INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24

Artykuły

Polskie modelki pojawiły się na FLAME INTERNATIONAL FASHION AND ART FESTIVAL

Na FLAME INTERNATIONAL FASHION AND ART FESTIVAL, który odbył się nie tak dawno w Londynie pojawiły się znakomite polskie modelki.FLAME INTERNATIONAL FASHION AND ART FESTIVAL ma dość nietypową formę ponieważ z jednej strony jest to platforma do promocji nowych talentów a z drugiej to konkurs projektantów.

 W tym roku w jury FIFAF zasiedli: Tatyana Tridvornova - Tridvornova Art Bureau Monaco - przewodnicząca jury, Layla Najale- aktorka, producentka i Miss Fabilous 2018 (UK), Oxana Mason- dyrektorka Art Gallery (Ukraina), Igor Tomayli- dyrektor kreatywny Slava Zaitsev Fashion Show, Art Diller (Rosja), Alex Stiegwardt- Talents Agency (Argentyna), Marina Kazankova- aktorka Xameleon Theatre ( Włochy), Robin Karr- projektanta futer (United Kindom). Roshni Ladva – makijażystka sław, (United Kingdom), Manjula Vekaria- znana makijażystka i fryzjerka (Indie), Aleski Evance- projektant obuwia (Izrael), Yanzh Nedvedsky projektant Isco work (Białoruś).

Zgodnie z werdyktem wydanym przez te szacowne gremium nagrody FIFAF zdobyli:

Marina Bogatyreva (Rosja) – zwyciężczyni FIFAF2018, oraz zdobywczyni 2 miejsca w kategorii Best Haute Couture Designer
Oksana Kalinina (Ukraina) pierwsze miejsce w kategorii Haute Couture Designer
Danuta Balsivic (Polska) pierwsze miejsce w kategorii Best Smart Collection
Mihaela Panaetiscu (Rumunia) pierwsze miejsce w kategorii Best Creative Collection
Noryalli (Norwegia) pierwszy miejsce w kategorii Best Casual Collection
Niki Moyo (Zimbabwe ) pierwsze miejsce w pokazie Best Pret-a-porter Collection Daiva DM( Litwa) pierwsze miejsce w kategorii Best Elegant Collection
Marina Jakubovskaya (Czechy) pierwsze miejsce w kategorii Best Accessories

Ivette Lalle (Łotwa) pierwsze miejsce w kategorii Best Portrait Artist i drugie miejsce w kategorii Best Accessories

Canvas Warriors (RPA) pierwsze miejsce w kategorii Pained Outfits
Udara Couture (Nigeria) Best Glamour Design
Channel Couture (Iran ) Best Garments Collection

Miedzy pokazami wystąpili Andreas Liberous,. Allis Allen, Ellen Vladyk, Olga Argo Viktoria Shcharbitskaya.

Zapytaliśmy polskie modelki o wrażenia jakie odniosły uczestnicząc w tym projekcie.

 Karolina Kolatorowicz

“Cieszę się bardzo, że mogłam wziąć udział w tym pokazie. Każda kreacja, którą prezentowałam była piękna i wyjątkowa. W każdej czułam się doskonale. Cieszę się także bo poznałam, jak to zwykle w takich sytuacjach, wiele wspaniałych, cudownych osób” powiedziała nam Karolina Kolatorowicz – zwyciężczyni brytyjskiego TOP MODEL 2017.

 

Aneta Żur

Zauroczona strojami i atmosferą panującą podczas pokazu była także kolejna polska modelka Aneta Żur. Jej zdaniem impreza okazała się ciekawsza niż sadziłam. Stroje były inspirujące a praca z tymi ludźmi była naprawdę fajna.

 

Joanna Szyc

Joanna Szyc, laureatka tegorocznego brytyjskiego TOP MODEL, pojawiła się jako kolejna Polaka na wybiegu Flam Festival. Joanna w ciągu ostatnich pięciu lat bardzo umocniła swoją pozycję na brytyjskim rynku fashion . Jak sama mówi były „to bardzo intensywne 3 dni, gdzie przez około 5-6 godzin przygotowywano modelki do pokazów. Makijaż, fryzury, próby i przymiarki - to coś co ma ogromny wpływ na powodzenie całego pokazu. Zawsze bardzo doceniam osoby które nam pomagają przed finalnym wyjściem, bo to my zbieramy laury i oklaski a tak naprawdę bez nich nie wyglądały byśmy tak cudownie. Bardzo serdecznie im wszystkim dziękuję. Podczas festiwalu zaprezentowałyśmy niesamowite kolekcje ponad 10 projektantów z różnych zakątków świata. Ta różnorodność sprawia, że kocham to co robię. Niektóre kreacje czy biżuteria to są prawdziwe dzieła sztuki. Chcę przy okazji podziękować Karolinie Nowak za zaproszenie i koleżankom Karolinie Kolatorowicz oraz Anecie Żur za świetną atmosferę.

 

Karolina Nowak

Kolejną polską modelką jaką zobaczyliśmy na wybiegu FLAME INTERNATIONAL FASHION AND ART FESTIVAL była Karolina Nowak. Ta mieszkająca w hrabstwie Kent modelka jest ambasadorem marki odzieżowej "The Great North".

 

„Spośród wielu wspaniałych stylizacji jakie widziałam na pokazie najbardziej przykuły moją uwagę suknia ślubna której projektantką była designer Oksany Kalinina” -stwierdziła po pokazie Karolina Nowak.

 

Ponieważ nazwisko Oksana Kalinina pojawiało się dość często podczas pokazu dlatego przybliżyć nieco zdobywczynię pierwszego miejsca w kategorii Couture Fashion Designer. Zapytaliśmy tę mieszkającą obecnie w Londynie projektantkę o jej zawodowe motto, którym kieruje się kreując piękne suknie. „Moje motto – widzę, czuję, tworzę. Jestem perfekcjonistką i moje projektuję moje ubiory z ogromną pasją i wkładam w nie całe swoje serce”. Urodzona w Rosji Oksana Kalinina od 2007 roku mieszka w Londynie. Zanim zdecydowała się stworzyć własną markę pracowała wcześniej dla domów mody Savile Row, w tym także Hardy Amies,

 

Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się kolejna edycja tego festiwalu odbędzie się w lutym podczas London Fashion Week.


 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się