INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24

Artykuły

Tysiącom osób w UK grozi eksmisja!

Pandemia spowodowała, że setki tysięcy osób znalazły się bez pracy. Brak środków do życia spowodował, że część z nich przestała płacić czynsze.

 Kilkumiesięczne zaległości w płaceniu czynszów doprowadziły do sytuacji, w któej tysiące osób mogą zostać eksmitowane przez właścicieli mieszkań i domów.

wywalkaSprawa jest o tyle poważna, że według Resolution Foundation około połowa wynajmujących od prywatnych właścicieli mieszkania i domy, w czasie trwania wakacji zlalegała z czynszem.

W stosunkowo najgorszej sytuacji znaleźli się londyńczycy. Bardzo wysokie czynsze spowodowały, że skala zaległości urósła bardzo szybko do wielotysięcznego pozimu. Wśród osób niepłacących za wynajem znaleźli się także oczywiście i Polacy.

W ciągu jednego dnia dostaliśmy oboje w pracy wypowiedzenia. Ja się zatrudniłem na budowie ale żona od dwóch miesięcy nie może znaleźć pracy. Przedtem prawie jedna pensja szła na wynajem a z drugiej żyliśmy. Teraz trudno nam związać koniec z końcem. Na czynsz nie starcza. Zaległości urosły, tak że jeśli spłacimy je do połowy przyszłego roku to będzie dobrze. Nie wiem co dalej” - opowidział nam swoją historię Bartek, mieszkający w północnym Londynie.

Część osób w czasie pandemii wyprowadziła się z Londynu do tańszych miejscowości, gdzie czynsze nie są tak zabójcze. Część wyjechała do Polski, chcąc przeczekać bardzo trudny okres.

Czy sytuacja się szybko unormuje tego nie wiadomo bo z jednej strony rekordowy spadek PKB a z drugiej widmo zbliżającego się Brexitu nie napawa optymzmem. Co gorsza w czasie trwania pandemii rozmowy w sprawie porozumienia o wyjściu utknęły w martwym punkcie i twardy Brexit zbliża się błkyskawicznie.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się