INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Regulamin 4 Nikt nie wierzył, że wyjdzie nasz magazyn i że się utrzyma na rynku. A tu niespodzianka! – rozmowa z założycielkami Woman in the World

fot.MariaGallo-001

Pierwsze pytanie jest dość oczywiste: Co było dla Was inspiracją do powołania do życia magazynu dla kobiet Woman in the World?

IP. Zauważyłyśmy, że na rynku nie ma porządnego kobiecego pisma, które by opowiadało o życiu Polek tutaj na Wyspach. Które byłoby inspirujące i typowo kobiece.

MB.  Inspiracją były również dla nas firmy prowadzone przez kobiety, z którymi współpracujemy już od kilku lat przy projekcie Metamorphosis London.

Miałyście wcześniej jakieś doświadczenia w prowadzeniu magazynów tego typu?

IP. Tak, w Polsce pracowałam w mediach. Poznałam ten rynek z dwóch stron: pracowałam w kobiecym magazynie jako Dyrektor ds. PR, miałam swój portal biznesowy oraz zajmowałam się PRem dla kilku marek z branży fashion.

MB. Pracowałam w dużej firmie reklamowej w Polsce, gdzie obsługiwałam bardzo wielu różnych klientów. Doradzałam im w doborze idealnym dla nich nośników. Również współpracowałam z Klientami z branży wydawniczej.

Co było najtrudniejszą rzeczą do zrobienia, w momencie kiedy zaczynałyście wydawanie magazynu? Nie obawiałyście się, że się nie uda?

IP. Chyba to, że reklamodawcy nie byli pewni tego czy to wypali i czy nie stracą swoich pieniędzy. Może też to, że nie do końca nas znali i nie wiedzieli, że jak za coś się bierzemy to na 100% i profesjonalnie.

MB. Dokładnie tak, reklamodawcy. Nikt nie wierzył, że wyjdzie nasz magazyn i że się utrzyma na rynku. A tu niespodzianka, właśnie obchodziliśmy 1 rok istnienia i zamierzamy świętować jeszcze wiele naszych urodzin.

Wszak magazynu dla kobiet nikt przed Wami nie wydawał! Do kogo skierowany jest Woman in the World? Czy wiecie kto kim są Wasze czytelniczki?

IP. Kierujemy go Polki, która mieszka poza Polską. Nie tylko w UK, chociaż większość tematów i problemów skupia się na UK. Aczkolwiek staramy się tak dobierać tematykę, aby była uniwersalna dla wszystkich kobiet. Jedną z tym fajnych rzeczy przy wydawaniu niszowego magazynu jest to, że mamy kontakt z wieloma naszymi czytelniczkami. Osobiście odwiedzamy bohaterki naszych wydań oraz uczestniczymy w wydarzeniach, które są pod naszym patronatem.

MB. Magazyn jest dla każdej Polki na każdym krańcu świata. Dostajemy masę wiadomości od naszych czytelniczek z całego świata, że czytają nasz magazyn, że się im podoba i z niecierpliwością czekają na kolejne wydania. 

Jak utrzymujecie z nimi kontakt? Kto oprócz Was tworzy magazyn?

IP. Wiadomo, że najszybszy kontakt jest przez social media, i tak komunikujemy się z naszymi czytelniczkami, ale nie tylko. Spotykamy się z nimi na różnego typu eventach, warsztatach, konferencjach.

W naszym składzie mamy Elę Kazubską, która jest Dyrektorem ds. Kluczowych Klientów i naszą studnią wiedzy ds. Social media Ewelina Adamska Drwiega, która jest sekretarzem redakcji oraz osobą odpowiedzialną za sprawy administracyjne. Magdalena Jeż, podróżniczka i blogerka, która jest z nami od początku. Przybliża nam cudowne miejsca na ziemi te bliższe i dalekie. Pisze dla nas z różnych zakątków świata. Aktualnie zakotwiczyła się w Szwecji. Oraz kilka dziewczyn, które dla nas piszą artykuły na różne tematy.

Skąd bierzecie autorów zdjęć, rysunków czy fotografii?

IP. Współpracujemy z wieloma fotografami, malarkami.

 

Jakie macie plany na najbliższą przyszłość?

IP. Rozwijamy magazyn. Zwiększamy nakład, staramy się być w coraz to nowych miastach. Nawiązujemy współpracę z różnymi organizacji. Planów i pomysłów mamy mnóstwo, tylko doba jest dla nas za krótka.

 

Czy możecie coś powiedzieć na temat Waszego konkursu na kobietę roku, którego gala odbędzie się pod koniec stycznia?

IP. Woman in the World Awards to plebiscyt dla wszystkich kreatywnych I przedsiębiorczych Polek, które podjęły ten wysyłek i trud, aby w obcym kraju podążać za swoimi marzeniami. Podczas gali finałowej nagrodzimy te wszystkie wspaniałe kobiety, które, mam nadzieję, będą inspiracją dla innych. Gala już 31 stycznia 2020 w Londynie. Galę poprowadzi Conrado Moreno.

MB. Na gali będzie również obecna Kinga Kort,a która specjalnie na naszą galę przyleci z Hollywood. Na naszej Gali będą również kobiety z Polski i innych państw, które chcą wejść na rynek angielski. Bilety na Galę można kupić wchodząc na link: https://www.facebook.com/events/744450752663432/ 

 

Fot. Maria Gallo

 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się