INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 4 Premier League : Liverpool FC - Crystal Palace 4-0. Po 30 latach LIVERPOOL F.C znów mistrzem Anglii!

Premier League : Liverpool FC - Crystal Palace 4-0. Po 30 latach LIVERPOOL F.C znów mistrzem Anglii!

Wielka Radość 19 Mistrzostwo Liverpoolu. Miasto na nowo żyje i imprezuje przez całą noc pomimo pandemii korona wirusa .

Dla "The Reds" to 19. w historii mistrzostwo Anglii, ale pierwsze od 1990 roku. Pod względem tytułów ustępują tylko minimalnie Manchesterowi United (20). Już w poprzednim sezonie Liverpool był bardzo blisko triumfu w Premier League, ale mimo zgromadzenia aż 97 punktów ostatecznie zajął drugie miejsce. Ustąpił o jeden punkt Manchesterowi City, walka trwała do ostatniej kolejki.

liverpoolmistrzCały wysiłek podopiecznych Kloppa mógł jednak pójść na marne z powodu pandemii koronawirusa. "Gdy ludzie zaczęli mówić o odwołaniu sezonu,

“ Byłem naprawdę zaniepokojony. Odczuwałem to wręcz fizycznie. To było bardzo, bardzo trudne"

“Gdy ten pomysł odrzucono, odetchnąłem z ulgą". Udzielił wywiadu dla Sky Sport Jurgen Klopp

28 zwycięstw. Tylko 2 razy zremisował (0:0 w derbach z Evertonem, 1:1 z Manchesterem United) i tylko 1 raz przegrał (0:3 z Watffordem). Do jedynej porażki doszło dopiero 8 marca tego roku. Łączny bilans bramkowy Liverpoolu to 71 zdobytych (gorszy dorobek tylko od City), 21 straconych (najlepszy wynik w całej stawce).

Liverpool został nowym mistrzem Anglii w sezonie 2019 / 2020. Stało się tak tylko dzięki wygranej Chelsea Londyn , które pokonało na własnym stadionie   Manchesterem City 2:1.Po raz ostatni „The Reds” sięgnęli po mistrzostwo Anglii w sezonie 1989/90. Tłumy fanów Liverpoolu wyległy na ulice miasta. W okolicach stadionu Anfield było tysiące ludzi spiewających, tańczących oraz odpalających race i strzelających fajerwerki. duża radość tak się bawił dziś Liverpool , który wyspiewywał “ You'll never walk alone “ i wykrzykiwał “ Champions , Champions “ “ Jesteśmy Mistrzami , Mistrzami “ Na siedem kolejek przed końcem sezonu przewaga LFC nad drugim Manchester City wynosi aż 23 punkty, a nad trzecim Leicester City 31 punktów. Tak dużych dyspropocji nie było w zeszłej edycji, kiedy Liverpool przegrał tytuł z City o 1 punkt (97<98 pkt). Jest Mistrzem Angli

Liverpool wciąż jest w dobrej formie . W pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek gdy była przerwa przez korona wirusa tylko zremisował 0-0 w derbach z Evertonem, ale dziś zagrał tak, jak grał przez cały wcześniejszy sezon Premier League.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Roy Hodgson Crystal Palace Orłów musiał wymienić zawodnika bo ten w 12. minucie doznał urazu . Wilfried Zaha i musiał opuścić boisko, a za niego wszedł Max Meyer.

Na pustym stadionie Anfield gdzie mieści się aż siedzień 54,074 tysięcy, nie słychać nawet żywego ducha tylko kopnięcie I podanie piłki oraz krzyk trenerów to   gospodarze objęli prowadzenie w 23. minucie Trent Alexander-Arnold po kapitalnym strzale z rzutu wolnego umieścił piłkę w siatce Wayne'a Hennesseya.

Za to w 28 minucie Strzał Wijnalduma w słupek, do dobitki van Dijka zdążyli już obrońcy z interwencją.

Nastepny gol padł w 44 minucie gdy Fabinho świetnie dostrzegł urywającego się Mohameda Salaha i zagrał do niego piłkę. Zdobycie bramki w sytuacji sam na sam było dla Egipcjanina już formalnością. Koniec pierwszej połowy zdecydownie Liverpool lepszy na boisku od Orłów i prowadzi 2:0. 53 minuty gry i Robertson pokusił się o strzał z dystansu, lecz piłka nie poleciała w światło bramki.

W 55 minucie zaskoczył Fabinho do Hendersona na lewą stronę, ten oddał piłkę Brazylijczykowi, a znajdujący się na 25. metrze Fabinho zobaczył, że ma dużo miejsca, więc pokusił się o zaskakujący strzał. 3:0!

W 56 minucie dobrą akcję przeprowadził James McArthur z Crystal Palace uderzył z dala , ale ten strzał nie udał się nistety.

Za to w 57 minucie Mane opanował piłkę przy linii końcowej, odegrał do Wijnalduma na 7. metr, ale ten strzelił prosto w bramkarza.

Sadio Mane asystował mu Mohamed Salah, i w 69 minucie podanie po trójkącie Firmino do Salaha, ten wbiegnął z lewego skrzydła Mane strzelił po długim rogu i było 4:0

90 minucie jeszcze Strzał Salaha na bramkę Crystal , ale zablokowany przez obrońcę Orłów i dobitka Williamsa. ponad bramką , ależ tempo Liverpoolu w końcówce!

Liverpool FC - Crystal Palace 4:0 (2:0)

1:0 - Trent Alexander-Arnold 23' , 2:0 - Mohammed Salah 44' , 3:0 - Fabinho 55', 4:0 - Sadio Mane 69'

Składy:

Liverpool: Alisson - Trent Alexander-Arnold (73' Neco Williams), Joe Gomez, Virgil van Dijk, Andrew Robertson (84' Naby Keita) - Georginio Wijnaldum, Fabinho, Jordan Henderson (64' Alex Oxlade-Chamberlain) - Mohamed Salah, Roberto Firmino (74' Takumi Minamino), Sadio Mane (84' Harvey Elliott)

Crystal Palace: Wayne Hennessey - Joel Ward, Gary Cahill, Mamadou Sakho, Patrick van Aanholt - Andros Townsend, James McCarthy, James McArthur (66' Jairo Riedewald) - Cheikhou Kouyate (66' Luka Milivojević), Wilfried Zaha (14' Max Meyer), Jordan Ayew (83' Pierrick Keutcha).