INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 4 Dyskretny urok dojrzałości!

Dyskretny urok dojrzałości!

W styczniu tego roku skończyłam albo zaczęłam 40 lat (zależy, z której strony na to patrzeć), a przed mną otworzyła się perspektywa: uczestnictwa w finale brytyjskiego konkursu Top Model 2020 (która z wiadomych powodów odbędzie się z opóźnieniem, w lutym 2021).

 Aż trudno mi uwierzyć, że ponad 20 lat później moje nastoletnie marzenie o modelingu stało się rzeczywistością.VQ2A8418 Na przekór szeroko pojętym przekonaniom, że w tym wieku, w tej profesji to już się dawno przechodzi na emeryturę - otworzyłam się na nowe trendy w świecie mody i jej prezentacji. Piękno nie ma granic geograficznych dlaczego więc przystawać na te chronologiczne?? A wybór różnych typów, gabarytów, płci, pochodzenia, rozmiarów, umiejętności jest w dzisiejszych czasach bogaty i niesie ze sobą wiele możliwości. Wpasowałam się więc do nowego paradygmatu i pogoniłam mojego wewnętrznego sabotażystę, który natrętnie mnie próbował od tego odciągnąć! Założyłam dwa konta na moderowanych w UK platformach, łączących modeli z ludźmi świata mody, fotografii i sztuki, i zaczęłam gromadzić doświadczenie, budując swoje portfolio. Trafiło mi się kilka płatnych albo tzw. „czas za wydruk” zleceń i zaproszenie do castingu na konkurs Top Model UK.VQ2A8364

Głos wewnętrznego sabotażysty uaktywnił się w tym momencie konkretnie: Wydaje ci się, że kim jesteś? W tym wieku (zaproszono mnie do kategorii wiekowej ponad 25 lat, więc z tą nową 40-ką na karku poczułam się nieco nie na miejscu) ale wewnętrzny „narcyz” wygral sprzeczkę z własnym ego i polecił mi znaleźć jakąś seksowną kieckę. No i ku mojemu zdziwieniu zakwalifikowałam się. Ba! Zostałam nawet wyselekcjonowana do prezenterek Top model TV w mediach socjalnych, otwierając się na ciekawą współpracę z ojcem TOP Model UK, Geoff’em Cox i grupą pozostałych TMTV prezenterek, z których dwie najmłodsze spokojnie mogłyby być moimi córkami. Teraz mój wewnętrzny sabotażysta zaczął się udzielać ze wzmożoną intensywnością ale, na szczęście, nie na długo. Bo Top Model UK okazało się fundacja charytatywną, której wszystkie dochody są bezpośrednio przekazywane na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom w UK. Nadało to mojej wymarzonej pasji głębszego znaczenia. Czego jeszcze szukam w świecie mody i piękna? Pozytywnych zmian i trendów. Innych wersji siebie. Współtworzenia ciekawych projektów i urzeczywistniania tych wizji z fascynującymi ludźmi. Rozbudzenia kreatywności i wyzwolenia z bolesnych uścisków przeciętności. No i udowadniam sobie znowu coś fajnego. Poza starą prawdą, że „nigdy nie jest za późno”. Bo nie jest. Trzeba tylko obalić wszechpanujący kult młodości! I to nie tylko w sobie! Jakiś artysta kiedyś powiedział, że „nie ma brzydkich kobiet jest tylko za mało wina” ... Ale jeśli uwolnimy się od winy (czyli wewnętrznego sabotażysty) to okaże się, że nawet wino nie jest potrzebne aby przetransformować naszą, utartą i ograniczoną percepcję - tej negatywnej wizji siebie dojrzałego! Wtedy będziemy mogli pozwolić sobie na nowe odkrycie dojrzałości - jako czegoś nieoczekiwanie estetycznego i bardzo ciekawego!

 

Patrycja Altynska aka Patrycja Lucyna

Zdjęcia:

Stylizacja: Aneta Muckus

Make-up: Edyta Narowska 

Zdjęcia: Voiteck Nowak

Redakcja składa serdecznie podziękowania polskiemu zakładowi fryzjerskiemu Polonia za możliwość przygotowania modelki do sesji. 

 

 

 

 

 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się