INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 2 Man in the Frame – polscy fotografowie wystawili swoje prace!

Man in the Frame – polscy fotografowie wystawili swoje prace!

W sobotę w Bristolu odbył się wernisaż wystawy Man in the Frame, na której swoje prace wystawiło trzech polskich fotografów działających w Wielkiej Brytanii.

 wernisaz„Wystawa została tak pomyślana by zaprezentować różne rodzaje fotografii. Znalazły się na niej portrety Marcina Katrzyńskiego, zdjęcia typu reportażowego, które zaprezentował Marcos Sale oraz zdjęcia fashion, które wykonał Voiteck Nowak. Oczywiście nie wyczerpuje to wszystkich rodzajów fotografii ale pokazuje pewien wycinek związany z człowiekiem” - powiedziała nam jedna ze współorganizatorek wystawy Dominika Bulara.

 

„Portret jest chyba tym rodzajem fotografii, który najbardziej mi odpowiada i który najbardziej czuję. Zdjęcie jakie powstaje podczas sesji ma nie tylko walor nazwijmy to „historyczny”, utrwalający pewien moment ale jest także zapisem wzajemnych relacji jakie zaszły między fotografującym a jego modelem” - stwierdził Marcin Katrzyński, który podczas trwania wystawy otrzymał wyróżnienie The Best Portrait Photographer of Man in th Frame.

 

„Przebywanie wśród ludzi, podpatrywanie ich zachowań, zatrzymywanie ulotnych chwil i czasem nawet przypadkowych zdarzeń jest dla mnie powodem, dla którego tak często lubię sięgać po aparat i utrwalać to co widzę dookoła. Utrwalone przeze mnie momenty już nigdy się nie powtórzą ale trwać będą na na zdjęciach. To prawdziwa magia fotografii, która urzekła mnie wiele lat temu i z każdym rokiem jest coraz bardziej mnie fascynuje” - powiedział przedstawiając swoje prace Marcos Sale. Warto podkreślić, że ten fotograf otrzymał także wyróżnienie podczas wystawy jako najlepszy reportażysta.

 

„Jeśli mówimy o zdjęciach fashion, to wydaje mi się, że one są najbliżej świata magii, marzeń i tego wszystkiego co sprawia, że się uśmiechamy i jesteśmy lepsi. To właśnie sprawia, że najbardziej ze wszystkich lubię ten rodzaj fotografii” - tak o swoim widzeniu fotografii fashion powiedział Voiteck Nowak – fotograf który jako jedyny z polskich fotografów otrzymał w tym roku akredytację British Fashion Council, instytucji organizującej London Fashion Week.

 

W sobotę mimo, chłodu, deszczu i gradu na wernisażu pojawiło się około 100 osób. Warto chyba dodać, że podczas wystawy zostało ustawione studio fotograficzne i osoby odwiedzające wystawę mogą zobaczyć w jaki sposób przygotowuje się modelki do zdjeć fashion.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się