INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 EBL: START LUBLIN NIE DAŁ SIĘ NA WYJEZDZIE WYGRAŁ

EBL: START LUBLIN NIE DAŁ SIĘ NA WYJEZDZIE WYGRAŁ

W spotkaniu 10. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na własnym parkiecie 65:70 ze Startem Lublin. Dla podopiecznych trenera Marka Popiołka to siódma u siebie, a ósma ogółem porażka w tym sezonie. Energa Basket Liga Polski Cukier Pszczółka Start Lublin wygrał po ciężkim boju w Radomiu

Początek meczu układał się po myśli przyjezdnych, którzy po trafieniu Tweety’ego Cartera prowadzili 7:1. HydroTruck dzięki zagraniom Anthony’ego Irelanda i Michaela Moore’a zmniejszał różnicę, ale tylko na chwilę , po tem na niecałe pięć minut przed końcem kwarty otwarcia przegrywali ze Startem już 11:18. Ciągle świetnie prezentował się Doron Lamb, a trójkę dokładał Mateusz Dziemba. Gospodarze nadal byli blisko, bo trafiali tacy zawodnicy jak Antonego Irelanda, który trafiał za hydrotrucktrzy punkty. w końcówcych minutach meczu z rzutów wolnych celnie trafił Aleksander Lewandowski, a to oznaczało tylko dwa punkty starty i po 10 minutach było na tablicy wynik 23:25.

Drugą kwartę lublinianie rozpoczęli od serii 7:0 i tym samym powiększali różnicę. Po chwili kolejne trafienie Lamba dało im aż 11 punktów przewagi! Radomianie w tej części meczu nie potrafili dotrzymać kroku przeciwnikom. Następne rzuty Dziemby sprawiły, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:45.

Trzecią kwartę zespół trenera Tane Spaseva rozpoczął od kolejnej serii – tym razem 6:0 – i po rzucie Lamba miał już 20 punktów przewagi. Pojedyncze zagrania Danilo Ostojicia i Filipa Kraljevicia niewiele zmieniały. Nawet gdy Ireland zbliżał gospodarzy na 12 punktów, to szybko reagował na to Lamb. Po 30 minutach było 46:60.

Czwarta kwarta przyniosła sporo emocji, bo HydroTruck Radom zaczął realnie odrabiać straty. Polski Cukier Pszczółka Start z kolei całkowicie zatrzymał się w ataku. Po zagraniu Aleksandra Lewandowskiego radomianie przegrywali tylko pięcioma punktami! W kluczowych momentach nie zawiedli jednak Lamb oraz Dziemba i to ekipa z Lublina cieszyła się ze zwycięstwa 70:65.

HydroTruck Radom – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 65:70 (23:25, 8:20, 15:15, 19:10)

Radom: Ireland 25 (2x3), Lewandowski 9 (1x3), Zegzuła 6 (1x3), Moore 2, Żmudzki 0 oraz Ostojić 12, Kraljević 5, Wall 4, Dzierżak 2, Zalewski 0.
Start: Lamb 29 (1x3), Dziemba17 (3x3), Carter 9 (1x3), Taylor 5, Jeszke 5 (1x3) oraz Kostrzewski 3, Szymański 2, Sharkey 0, Ciechociński 0, Obarek 0.