INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 7 PKO Ekstraklasy. : Derby Krakowa “ BIAŁA GWIAZDA” Panuje w Krakowie

PKO Ekstraklasy. : Derby Krakowa “ BIAŁA GWIAZDA” Panuje w Krakowie

PKO Ekstraklasy. : Derby Krakowa “ BIAŁA GWIAZDA” Panuje w Krakowie . Wisła Kraków - Cracovia 1:0 dzięki bramce Yawa Yeboaha w 52. minucie meczu. Kibice Wisły podpalili własny stadion im. Henryka Reymana

Pisze dla was bo ten mecz trzeba zobaczyc i przeczytać o nim o tym co działo się w Krakowie jak były DERBY w Piłce Nożnej . To już 202 Derby Krakowa llllprosze państwa oj działo się i było gorąco nie tylko na boisku , a także na trybunach bo kibice podpalili krzeszła

Derby Krakowa w meczu 14 kolejki PKO Ekstraklasy. Przed meczem derbowym zanosiła się wygraną i dominacja Cracovii bo Wisła Kraków zajmowała przed tym decydującym meczem na szczycie dopiero 14 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Cztery zwycięstwa, dwa remisy i siedem porażek, a Cracovia miała lepszy bilans bo zajmowała 10 miejsce i miała w sumie 17 punktów i też lepiej grała w lidze.

Wisła Kraków ostatnie spotkania nie były w dobrym wykonaniu . Wygrała tylko jeden z ośmiu ostatnich meczów ligowych. W tym czasie zanotowała wysokie porażki z Lechem Poznań i Śląskiem Wrocław po 0:5. Cracovia zatem lepiej radziła sobie zremisowała z Zagłębiem 1:1, ale wcześniej potrafiła pokonać Wartę Poznań 2:0 i Piasta Gliwice 4:2.

Przed pierwsza połowa na murawie pojawili się amp-futboliści Wisły Kraków , którzy w niedzielę zapewnili sobie tytuł mistrza Polski. Ich wyczyn został przez zgromadzonych kibiców nagrodzony owacją na stojąco.

Goście przeważali w pierwszej części meczu i wypracowali sobie dogodne okazje na zdobycie bramki. Między słupkami bardzo dobrze spisywał się jednak Mikołaj Biegański, który dwukrotnie powstrzymywał Filipa Piszczka i odbił strzał Kamila Pestki. „Biała Gwiazda” na wyższe obroty weszła po zmianie stron.

Michał Frydrych uderzył z dystansu już w 19 minucie , ale zbyt lekko by pokonać bramkarza Hrosso z Cracovii .

Zablokowany strzał Plewki w 30 minucie , ale piłkę przejmuje Młyński! Były piłkarz Arki spod linii końcowej świetnie ją dośrodkował na głowę Klimenta, a ten uderzył celnie, ale obronił to Lukas Hrosso!

Kapitalna interwencja Biegańskiego w 33 minucie gry Kolejny aut dla Cracovii przynosi strzał głową z bliska Piszczka Bardzo szybkim i fenomenalnym refleksem popisał się bramkarz

“ Biała Gwiazda " przed przerwą mieli jedną szansę na objęcie prowadzenia. Mateusz Młyński popisał się sprytnym zwodem przy końcowej linii, dośrodkował wprost na głowę Klimenta. Lukas Hrosso nie dał się jednak zaskoczyć.

W pierwszej połowie więcej z gry miała Cracovia, a wszystko za sprawą świetnej gry w powietrzu i kolejnych okazji stwarzanych poprzez stałe fragmenty gry z autami na czele. Wisła stworzyła sobie jedną bardzo dobrą szansę Klimenta, ale póki co wynik się nie zmienił. Remis przy Reymonta.

W drugą część meczu zdecydowanie lepiej weszli jednak gospodarze.

Natomiast w 49 minucie dobrze przeprowadzona akcja lewym skrzydłem Yeboah, ale był dobrze blokowany przez obrońców Cracovii. Chwilę wcześniej celnie uderzał Van Amersfoort, ale bardzo lekko i nie miał , ze złapaniem piłki problemów Biegański.

W 59 minucie mamy zamieszanie w polu karnym po rzucie wolnym dla Wisły! Po chwili Młyński przedzierał się lewym skrzydłem i przewrócił się w starciu z Jugasem, ale tu o faulu nie było mowy. Symulka młodego skrzydłowego.

W 80 minucie przeprowadzona groźna akcja Cracovii Hanca kapitalnie szybki kontratak przeprowadzlili i próbował strzału lecz został zablokowany przez Sadloka. Po chwili ponownie starał się strzelić Pestka ale też został zablokowany.

Jeszcze w 88 minucie Cracovia naciska i atakuje oraz przeprowadza szybki kontratakt skrzydłami , ale Wisła w całym meczu bardzo dobrze się broni.

90+1 Okazja bo był faulowany Alvarez na lewym skrzydle. Szansa z rzutu wolnego dla Cracovii, ale niestety nic z tego nie wyszło .

Gospodarze jeszcze przez kilka minut dominowali. Niezły, ale niecelny strzał oddał Kliment. Potem wiślacy wyraźnie wycofali się i bronili skromnego prowadzenia. Cracovia atakowała z pasją, ale bez finezji. Podopieczni Michała Probierza, dla którego były to dziesiąte derby w roli trenera, posyłali wiele wrzutek w pole karne, lecz nie byli w stanie wypracować sobie okazji bramkowej. Strzały z dystansu wyłapywał Biegański.

Ostatnie minuty były bardzo nerwowe i chaotyczne. Wisła Kraków utrzymała prowadzenie do końca i po ostatnim gwizdku sędziego mogła fetować zwycięstwo ze swoimi kibicami. Kraków tym razem nalezy do Wisły Kraków i napewno bedą swiętować to zwycięstwo na rynku krakowskim

Taki rezultat sprawił, że krakowskie drużyny zrównały się punktami. Mimo to Cracovia jest na 11. miejscu a Wisła uplasowała się na 13 pozycji.

Po meczu moglismy wysłuchać obu trenerów i na konferencji po meczowej trenerzy nadmienili kilka ważnych rzeczy i udzielili wywiadów .

" Cieszymy się z tego zwycięstwa. To ważne dla drużyny i naszych kibiców. W pierwszej połowie było czuć, że Cracovia miała większą pewność siebie. W grze utrzymał nas Mikołaj Biegański i nasi obrońcy. W przerwie trzeba było trochę pogadać, pozmieniać pewne rzeczy. Cieszę się, że drużyna fajnie zareagowała. Potem była już ciężka walka do końca. Odnieśliśmy bardzo potrzebne zwycięstwo. Gratuluję drużynie i dziękuję kibicom " - Wywiadu udzielił trener Wisły Kraków Adrian Gula.

Zawodnicy włożyli mnóstwo energii, bo chcieli wygrać. Zagraliśmy niezłe spotkanie, byliśmy w stanie pokazać kilka bardzo dobrych elementów, jednak przegraliśmy derby. To bardzo istotne dla kibiców. Chcieliśmy dołączyć do czołówki, ale straciliśmy punkty w dwóch ostatnich meczach. To ja sprowadzałem tych zawodników i ponoszę odpowiedzialność. Mamy dużo problemów, gdy wypadnie mi jeden czy dwóch kluczowych zawodników. Teraz czeka nas przerwa na reprezentację i musimy ją przeżyć, ze świadomością porażki w derbach - Wywiadu udzielił trener Cracovii Michał Probierz

Wisła Kraków - Cracovia 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Yaw Yeboah (53)

Żółta kartka - Wisła Kraków: Aschraf El Mahdioui, Jan Kliment, Maciej Sadlok.

Cracovia: Jakub Jugas, Marcos Alvarez, Sergiu Hanca.

Wisła Kraków: Mikołaj Biegański - Konrad Gruszkowski, Michal Frydrych, Maciej Sadlok, Matej Hanousek - Yaw Yeboah, Aschraf El Mahdioui, Patryk Plewka, Michal Skvarka (90. Serafin Szota), Mateusz Młyński (83. Dawid Szot) - Jan Kliment (79. Dor Hugi).

Cracovia: Lukas Hrosso - Cornel Rapa, Matej Rodin, Jakub Jugas, Kamil Pestka – Michał Rakoczy (73. Jakub Myszor), Damir Sadikovic, Karol Knap (73. Florian Loshaj), Pelle van Amersfoort, Sergiu Hanca - Filip Piszczek (62. Marcos Alvarez).