INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 9 Wiadomości NIEDZIELA STARCIA GIGANTÓW - PREMIER LEAGUE FOOTBALL

NIEDZIELA STARCIA GIGANTÓW - PREMIER LEAGUE FOOTBALL

W 22-giej kolejce Manchester City pokonał Tottenham 3:2, a Manchester United wygrało z Arsenalem 2:1. Zespoły z Londynu mogą zapomnieć o mistrzostwie a od Arsenalu oddala się nawet Liga Mistrzów.

Manchester United lepszy od Arsenalu 2:1

Manchester United pokonał Arsenal Londyn 2:1 i nadal do prowadzącego w lidze City traci tylko trzy punkty. Arsenal pozostał na piątym miejscu, jednak wyraźnie odstaje punktowo od pierwszych czterech zespołów. Nasz Polak w bramce Wojciech Szczesny od poczatku meczu ciżko pracowal w bramce. Mecz toczony był w szybkim tempie i początkowo ospałym. Manchester wyraźnie rozkręcał się z każda minutą. Bramkę dla londyńczyków strzelił Robin van Persie, ale Holender mógł pokonać Lindegaarda przynajmniej jeszcze raz. W 45 minucie gola dla Manchesteru zdobył Valencia. Giggs podał piłkę w pole karne, a główkowy pojedynek z Vermaelenem wygrał Valencia. Strzał w długi róg był dla Szczęsnego nie do obrony. Winę za bramkę ponoszą obrońcy gospodarzy. 71. minucie nastąpiło wyrównanie Van Persie , Chamberlain podał prostopadle do zbiegającego van Persiego. Holender bez zastanowienia huknął z pierwszej piłki, a ta przeleciała między nogami obrońcy, otarła się o ręce Lindegaard, odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Dziewiętnastą bramkę w sezonie Holender zadedykował dziadkowi. 81 minucie padł gol dla Manchesteru po zagraniu Welbecka Fantastyczna trójkowa akcja Valencii, Parka i Welbecka, zakończona strzałem z dziesięciu metrów tego ostatniego. Zdecydowany udział przy bramce miał asystujący Valencia. Szczęsny ponownie bez szans.

Bohaterem Mario Balotelli Manchester City wygrywa z Tottenhamem 3:2

To był mecz! Po pierwszej połowie dwa szybkie gole dla City , a druga połowa obfitowała w emocje i dramatyczne zwroty akcji. W dramatycznej końcówce rozstrzygnęły się losy zwycięstwa City nad Tottenhamem. Zapewniwszy sobie po przerwie dwubramkowe prowadzenie pozwolili się dogonić i gdyby nie spektakularne pudło Defoe w 93-ciej minucie przegraliby u siebie pierwszy raz w sezonie, ale w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Ledley King faulował Mario Balotelliego, Howard Webb odgwizdał rzut karny, a Włoch nie dał szans amerykańskiemu bramkarzowi Spurs,strzelił karnego dając wygraną dla City. W tabeli City powiększają przewagę nad United do sześciu, a nad Tottenhamem do ośmiu punktów. .