INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 4 Bristol Polak zdobył tytuł wicemistrza świata w kickboxingu

Polak zdobył tytuł wicemistrza świata w kickboxingu

Dawid Masel zdobył tytuł wicemistrza świata w K1 w kategorii do 81 kilogramów federacji ISKA, w trakcie Mistrzostw Świata w Kickboxingu jakie zakończyły się 4 maja w Lloret de Mar (Hiszpania).

To nie jedyny sukces Dawida Masla, zwanego także “polskim Van Dammem”. Pod koniec kwietnia zdobył on tytuł Mistrza Wielkiej Brytanii w kickboxingu w kategorii 78 kg, federacji TFC. Pokonał on w finałowej walce Chrisa Jamesa z Bridgwater, posiadacza siedmiu mistrzowskich pasów rożnych federacji a także Mistrza Wielkiej Brytanii, Europy i Świata. Zwycięstwo Dawida Masla przerwało pasmo 15 wygranych walk Brytyjczyka. Z osiągnięć widać więc, że polski zawodnik znajduje się w doskonałej formie i niewiele osób jest w stanie dorównać mu na ringu.

Warto podkreślenia jest także fakt, że z tego samego klubu, którego założycielem jest Dawid – Adrenaline Fight Club, pochodzi Viktor Pokrasenko. Na zawodach w Hiszpanii zajął czwarte miejsce w kategorii wagi ciężkiej.

Komentując sukcesy jakie były dziełem zarówno samego Dawida jak i trenujących u niego zawodników, szef klubu stwierdził, że jest bardzo zadowolony z osiągniętych wyników. Dodał także, że widzi w swoich zawodnikach bardzo duży potencjał.

Dawid Masel rozpoczął swoją przygodę ze sportami obronnymi w wieku 12 lat w Złotowie, niewielkiej miejscowości koło Piły. Uprawiał różne sztuki walki: kickboxing, taekwondo i muay thai. Jego trenerem był między innymi Krzysztof Pajewski, ze Szczecinka, który zdobył jaki pierwszy Polak tytuł mistrza świata w taekwondo.

Jeśli ktoś chciałby się zapisać lub swoje dziecko do tak znakomitego klubu sztuk walki wystarczy by wszedł na stronę www.adrenalinefightclub.co.uk i tam zapoznał się z zasadami przyjęć i terminami treningów.

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.