INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 4 Bristol Drużyna prowadzona przez Polaka Jacka Waszaka wygrała NATIONAL PREMIER LEAGUE BRITISH COLLEGES!

W dniu 28 kwietnia 2010 w środę drużyna prowadzona przez polskiego trenera Jacka Waszaka z St Brendan`s College rozegrała dwa ostanie mecze ligowe i zwyciężyła w NATIONAL PREMIER LEAGUE BRITISH COLLEGES .

Pierwszy raz w historii Wielkiej Brytanii polski trener doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Także pierwszy raz, drużyna Jacka Waszaka rozegrała dwa mecze jednego dnia i to w dodatku oba wygrane.

Nasz korespondent tak opisuje owe spotkania.

Pierwszy mecz w Cornwall College mecz rozpoczął się o godzinie 2:30 pm. Drużyna rozgromiła przeciwnika na ich własnym boisku. Mecz zakończył się wygraną 56 do 94 (1 - 15: 23, 2 - 13: 25, 3 - 12: 24 4 - 16:22) dla St Brendan`s College.

„Gra od początku była trudna w ataku, jak w obronie. Cornwall przeciwna drużyna grała skutecznie w ataku od pierwszych minut. . Wynik był cały czas jednakowy. Po pierwszej kwarcie 15: 23 dla St Brendan `s College , Założenia w obronie były realizowane od samego początku do końca. Atak jak i skuteczność rzutowa w tym dniu była w 90 procentowa całej drużyny . Po połowie już mieliśmy dużą różnice Aż 20 punktów. Po połowie wynik był już 28 do 48 dl, St Brendan `s College” wyraziła się po meczy trener Jacek Waszak.

Druga połowa rozpoczęła się od 2 serii za 3 trzy dla zespołu St Brendan`s College, a wykonawcą był kapitan drużyny UY Francis który tego dnia grał bardzo dobrze jak pozostali koledzy. Mecz po 3 kwarcie zakończył się wygraną 12:24. Do samego końca już drużyna ST Brendan`s College kontrolowała przebieg gry i mecz zakończył się wynikiem 56:94 dla St Brendan`s College.

Drugie spotkanie odbyło się o 5:00 pm z drużyną Truro College. Drużyna trenera Jacka Waszak miała tylko 30 minut odpoczynku w trakcie jazdy w busie i nie trudno się domyślić iż drugie spotkanie w tym samym dniu było uciążliwe i męczące dla drużyny.

COLLEGE TRURO - St Brendan `s College 44: 98

1 16:21, 2 - 30:51, 3 - 6: 24, 4 - 8: 23

Gra od początku była taka sama w ataku, jak w obronie. Turor przeciwna drużyna grała dobrze w ataku lecz obronę mieli słabą 16:21 Po pierwszej połowie dla St Brendan `s sobie sprawę, że nasze założenia w tym samym czasie, założyliśmy w strefie obrony, a 2:3. Krycie na całym 2:2:1 lub 2:1:1:1 również nam przyniosło efekt błędów przeciwnika. Po połowę 30:51 dla St Brendan `s College.

Mecz drużyna grała z większym zmęczenie ale i z dużą determinacja, a skończyliśmy wygraną 44:98 dla St Brendans College.

Trener Jacek Waszak powiedział:

„Te dwa ostatnie mecze w jednym dniu po raz pierwszy grałem w moim życiu. Jeden dzień i 2 mecze coś niesamowitego szczególnie proszę zauważyć jakie wyniki Cornwall 94:56 oraz Truro 98 : 44. Mecz wcześniejszy z Cornwall został zaliczony do punktacji National CUP i musieliśmy jeszcze raz rozegrać ten mecz. Mecz graliśmy z większym zmęczeniem i determinacja. Do każdego meczu podchodziliśmy z profesjonalnym podejściem. a ,Naszym sukcesem wygranej ligi jest granie razem, a nie granie indywidualne .My kochamy sport to bardzo ważne aby mieć pasje i to coś co wiesz w życiu co chcesz robić. Naszym mottem i przewodnią myślą jest „ don`t give up” oraz słowa które powiedział Napoleon Bonaparte „Człowiek silny jest dobry, tylko słaby jest zły”. Również jest jeszcze stwierdzenie nie ma rzeczy niemożliwych do osiągnięcia w życiu tylko trzeba ciężko pracować na sukces.

Na zdjęciu góra od lewej Players : Ben LANG, Ronald TADOUM , Joe Tayler, Joe Rich, Tim Aitken, Ben Smith, (Captian ) - Uy Francis, Brand Rich Head Coach Jacek Waszak

Na zdjęciu dół od lewej Players: Richi Wong, Eliot Steele, Wright Ali, John Fajardo, Rafael Dunn, Sunil Pandya, Andy Mattis .