INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 4 LA LIGA : BARCELONA OGRAŁA SEVILLE, A LEWANDOWSKI CHCIAŁ STRZELIĆ GOLA ALE NIE WYSZŁO. FC BARCELONA – SEVILLA 3:0

Nasza redakcja otrzymała akredytację dziennikarską po raz pierwszy w historii akredytację od hiszpanskiej drużyny z La Ligii FC Barcelony .

DSC 3254Co tam się działo to tylko można sobie wyorazić , a ja tam byłem jako dziennikarz reprezenutjący nasze redakcję Informacje24 i JWSPORT z Bristolu na meczu 5 lutego na Camp Nou o godzinie 21:00 FC Barcelona – Sevilla 3-0 oraz na koszykówce FC Barcelony która tego dnia grała wczesniej o 12:30 z Walencją ten mecz równiez wygrała 81-75 . To było podwójne zwycieswto tego dnia w niedziele niesamowite wydarzenia i mecze jakie były tego dnia . To był niesamowity weekend abym mógł ogladać . Tak też piłkarze Barcelony przystępowali do niedzielnego meczu w bardzo dobrych humorach . Wychodzili zwycięsko z każdego z ostatnich dziewięciu meczów. W ostatnią środę wygrali ważny mecz z Realem Betis. Do tego w niedzielę swój mecz przegrał Real Madryt, co dało Blaugranie szansę, by umocnić się na pozycji lidera w ligowej tabeli. Z kolei w ostatnim meczu ligowym pokonała Elche. Wcześniej odpadła natomiast z Pucharu Króla, przegrywając po dogrywce z Osasuną. Drużyna ze stolicy Andaluzji zajmowała przed meczem 15. pozycję w tabeli.

FC Barcelona ma już ośiem punktów przewagi nad Realem Madryt i przybliża się do Mistrza ligii Hiszpanii . Drużyna Roberta Lewandowskiego wykorzystała potknięcie mistrza wygrywając swój mecz z Sevillą , aż 3:0. Lewandowski w tym meczu miał kilka dobrych akcji do strzelenia gola ale gdzieś zabrakło szczęscia , a strzelili tego dnia gole obrońca Jordi Alba, środkowy pomocnik Gavi i skrzydłowy Raphinha.

Wszystkie drużyny z czołówki oprócz lidera straciły punkty. Real Madryt przegrywa z RCD Mallorca 0-1 , a Barca ucieka dzięki wygranej 3-0 i to jest kolejka niespodzianek .

18′ FC Barcelona coraz mocniej naciska na przeciwnika, kwestią czasu wydaje się bramka dla gospodarzy.

15′ Dobra dośrodkowanie w pole karne gości, ale obrońcy Sevilli zdołali wybić piłkę na rzut rożny.

26′ Robert Lewandowski mocno uderzył z dystansu i Bono fantastycznie interweniował! ale mogła być fantastyczna bramka moi drodzy .

35′ Sevilla delikatnie wychodzi z własnej połowy. Drugi raz z rzędu są pod polem karnym rywali.

38’Pape Gueye zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale wykonanie było bardzo nieudane.

40′ W ostatnich minutach zdecydowanie inicjatywę przejęli goście. Jednak tak naprawdę niewiele z tego wynika.

42′ Jordi Alba wrzucił w pole karne Sevilli, tam piłkę przedłużył jeden z graczy gości i to o mało co nie zaskoczyło bramkarza! Ostatecznie jednak tylko rzut rożny.

Po pierwszej połowie meczu na Camp Nou. Do przerwy był bezbramkowy remis po dużej przewadze Barcelony powino być co najmniej 1 lub 2 zero dla Barcy.

Po zmianie stron piłkarze Xaviego podkręcili jeszcze bardziej tempo i dokonali swego

Po straconej bramce w 58′ Jordi Alba trafia do bramki i FC Barcelona obejmuje prowadzenie na 1-0 . Sevilla wyraźnie opadła z sił, z czego skorzystała Barcelona. Ledwie 12 minut po pierwszej bramce padł drugi gol dla gospodarzy (70′ Gavi zagrał w pole karne Sevilli do Raphinii, ale ten poślizgnął się w polu karnym i stracił piłkę.) . Raphinha kapitalnym dośrodkowaniem znalazł niepilnowanego Gaviego, który dołożył tylko nogę na pustą bramkę. (79′ Raphinia zdobywa bramkę na 3:0)

58′ Jordi Alba trafia do bramki i FC Barcelona obejmuje prowadzenie na 1-0 .

59′ Świetna, koronkowa akcja FC Barcelony. Frank Kessie dostał piłkę w polu karnym gości, odegrał do Jordiego Alby, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce Bono!

63′ Jules Kounde zdecydował się na strzał z dystansu, ale były gracz Sevilli uderzył bardzo niecelnie.

70′ Gavi zagrał w pole karne Sevilli do Raphinii, ale ten poślizgnął się w polu karnym i stracił piłkę.

71′ Raphinia dostał piłkę w polu karnym gości, minął rywala i posłał piłkę wzdłuż bramki Sevilli. Tam do futbolówki doskoczył Gavi i posłał piłkę do pustej bramki!

75′ Rzut wolny dla Barcelony tuż przed linią pola karnego gości! żółtą kartką ukarany Joan Jordan.

79′ Raphinia zdobywa bramkę na 3:0

80′ Jordi Alba dostał piłkę w polu karnym gości, wyłożył ją do Raphinii, który z bliskiej odległości zdobył gola na 3:0!

88′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę jednego z graczy Sevilli, ale ten uderzył wprost w ręce Marc-Andre ter Stegena.

Barcelona jak tak będzie grać w lidze La Liga to na pewno będzie miała mistrza Hiszpanii , a także ma duże szansę na zdobycię mistrza w Superpucharze UEFA w Atenach

FC BARCELONA – SEVILLA FC 3:0

58′ Jordi Alba, 70′ Gavi, 79′ Raphinha

FC BARCELONA : Marc-Andre ter Stegen, Jules Kounde, Ronald Araujo (81′ Marcos Alonso), Andreas Christensen, Jordi Alba (84′ Alex Balde), Sergio Busquets (9′ Franck Kessie), Gavi (81′ Ansu Fati), Pedri, Raphinha (84′ Ferran Torres), Frenkie de Jong, Robert Lewandowski

.

SEVILLA: Bono, Gonzalo Montiel, Loic Bade, Karim Rekik, Marcos Acuna (65′ Lucas Ocampos), Nemanja Gudelj, Pape Gueye (83′ Fernando), Ivan Rakitić, Joan Jordan, Oliver Torres (46′ Bryan Gil), Youssef En-Nesyri (46′ Erik Lamela)

Lewy Swój ostatni występ w Lidze Europy zaliczył natomiast 15 grudnia 2010 roku, w zremisowanej na wyjeździe przez BVB potyczce z Sevillą FC (2:2). Warto przypomnieć, że we wcześniejszych latach kapitan kadry doświadczył gry w Pucharze UEFA, która od sezonu 2009/2010 została przemianowana na Ligę Europy. Przywdziewając barwy Lecha Poznań, zaliczył sześć trafień (licząc eliminacje) w tych rozgrywkach.

W czwartek 16.02.2023 napastnik Barcelony wróci więc po dwunastu latach do rywalizacji w Lidze Europy. Na Camp Nou Blaugrana podejmie Manchester United, przeciwko któremu zresztą “Lewy” po raz pierwszy w karierze będzie miał okazję zagrać. Rewanż zaplanowano na 23 lutego. Stawką dwumeczu jest 1/8 finału.