INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 2 Rak piersi przyczyną zgonu supermodeli!

Rak piersi przyczyną zgonu supermodeli!

 Jak poinformowała agentka Tatjany Patitz Corinne Nicolas, supermodelka zmarła z powodu raka piersi.Miała jednego syna Johna (20)

 Patitz była mega gwiazdą w świecie mody w latach 90. Jej twarz znali wszyscy z magazynów mody takich jak Vogue czy Elle.Była jedną z pięciu supermodelek swoich czasów.

tatjana-patitzPatitz pracowała dla takich domów mody jak m.in. Chanel, Donna Karan, Vivienne Westwood. Ostatni raz pojawiła się na wybiegu podczas Tygodnia Mody w Mediolanie w 2019 roku.  

W 1983 r., mając zaledwie 17 lat, wzięła udział w konkursie Elite Model Look i zajęła trzecie miejsce. Sprawy potoczyły się lawinowo — Tatjanie zaproponowano kontrakt i ruszyła na podbój Paryża. Już w połowie lat 80. młodziutka Niemka zdobiła okładkę brytyjskiego "Vogue'a". To otworzyło jej drzwi do światowej kariery i wkrótce europejskie sukcesy przywiodły ją do Nowego Jorku.

Nie ukrywała na przykład, jak bardzo męczyły i wręcz wyniszczały ją tygodnie mody.

Kiedy robisz sześć do ośmiu pokazów dziennie, to jest to stresujące. Nie śpisz do trzeciej nad ranem na przymiarkach, a potem znowu wstajesz o siódmej. Nie możesz zmrużyć oka, choć napięcie jest naprawdę duże. Makijaż nakładano i zmywano tyle razy, że pod koniec sezonu moja twarz była cała czerwona i przesuszona. Czasami dziwi mnie, że mam jeszcze włosy na głowie

— mówiła bez ogródek.

 

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się