INFORMACJE24.co.uk

Jesteś tutaj: Informacje24 Tam byliśmy - Relacje 1 Smooch – restauracja z pomysłem tworzona przez Polaków!

Smooch – restauracja z pomysłem tworzona przez Polaków!

Smooch – bardzo klimatyczna restauracja w Londynie, która mimo pandemii odnosi sukcesy. O to jaki jest sposób na osiągnięcie sukcesu, w czasie kiedy wiele restauracji zostaje zamkniętych, zapytaliśmy właścicielkę restauracji panią Paulinę Ciupak.

 „Za każdym biznesem stoją ludzie. To właśnie od ich zaangażowania zależy powodzenie. To 

1VQ2A8219żadna tajemnica. Nie inaczej jest i u nas. Początkowo nie było łatwo, szczególnie kiedy przejmowałam restaturację, której prowadzenie stało się ciężarem dla poprzednich właścicieli. Jak w każdym z takich wypadków, kiedy przejmuje się po kimś restaurację, staje się przed koniecznością wymyślenia jej od nowa. Dokładnie tak samo było w naszym przypadku” - stwierdziła pani Paulina Ciupak – właścicielka restauracji Smooch. 

„Wczęśniej pracowałam jako manager restauracji ale bycie właścielem to zupełnie inna historia. Wiedziałam, że muszę postawić na ludzi, bo bez nichmmm nie uda mi się odnieść sukcesu. Ponieważ pracowałam już w branży jakiś czas, więc miałam kontakty i wiedziałam gdzie szukać ludzi. Nikt chyba nie ma wątpliwośći, że jeśli prowadzi się restaurację to rzeczą o fundamentalnym znacznieniu jest jedzenie. Zaczęłam więc od poszukiwania kucharza, który jest mistrzem w swoim fachu. Po intensywnych poszukiwaniach szefem kuchni został Patryk Kwiatkowski, który wcześniej pracował między innymi dla Magdy Gessler. Ta znakomita restauratorka wielokrotnie0VQ2A8152 podreślała, że jest to jeden z jej najlepszych kucharzy. (https://www.instagram.com/chef.flowersky) Chyba trudno o lepszą rekomendację. Oprócz niego wspaniałe potrawy wyczarowuje także Artur Makselon, którego do pracy w tej nietuzinkowej restauracji namówł Patryk Kwiatkowski. Artura Makselona część osób zna go dosknale z prowadzonego na instagramie profilu https://www.instagram.com/the.polishchef/ , nagrywanego w Smooch.

 Jednym z pierwszych moich wyborów był także Robert Szamotulski. Kiedy przyszedł na rozmowy w sprawie pracy, to od razu ujął mnie tym, że kiedy poprosilam żeby zaserwował mi jakiegoś drinka, to nie zaproponował mi jak to zwykle bywa Martini ale Negroni czyli drinka w skład którego wchodzą gin, vermouth rosso i Campari. To było

2VQ2A8127 to. Od razu wiedziałam, że chcę z nim pracować. - Ale skąd? - próbowaliśmy dociec. Takie rzeczy się po prostu wie. Może to intuicja restauratora? Zresztą jakolwiek by to nazwać nie pomyliłam się!” - stwierdziła pani Paulina Ciupak.

 Po tych słowach pochwał pod adresem pracującego w Smooch zespołu przyszedł czas na spróbowanie specjałow. No coż! Każdemu, kto przyjdzie do Smooch proponujemy aby zamówił Lava Stone Steak. Ten przysmak pieczony jest na rozgrzanej wulkanicznej skale – dosłownie na waszych oczach. WARTO spróbować!

 Oprócz wymienionych osób w restauracji pracują także Angelika Stankiewicz, Daniela Lupulesci oraz Wojciech Janik.

 „Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Każdy z nas to wie. Tworzymy zgrany zespół. Zresztą tak nas oceniają nasi klienci. Aby uatrakcyjnić naszą ofertę od niedawna zapraszamy klientów także na różnego rodzaju imprezy takie jak na przykład Jazz Roots” zakończyła swoją wypowiedź Paulina Ciupak – właścicielka restauracji Smooch.

 

https://smoochrestaurant.co.uk/

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.

prb24.co.uk

  • tpob

TVP Polonia24

  • tvp

SPK WB

  • spk

Połącz się